ارمنستان، ایروان، مسکوویان  ٣٣
info@RegardTravel.com
00374-10-53-00-11
00374-94-53-00-71بهترین تورها در کانال ما

Ture Armanestan Telegram

همکاران و مسافران گرامی، به کانال تلگرام  رسمی ما یپوندید و بهترین پیشنهادات و آفرهای ویژه را به صورت آنی دریافت نمایید. ما همیشه در خدمات شما هستیم و خوشحال می شویم در ارمنستان شما را ببینیم.

Join us in Facebook

خدمات رایگان رگارد تراول


در صورت استفاده از خدمات ما ،سیم کارت با شارژ (۱ ساعت تماس به خط های داخلی ارمنستان)، نقشه شهر ایروان و کارت های تخقیف مغازه ها به عنوان هدیه به شما تقدیم خواهد شد .
رگارد تراول کارگزار شما در ارمنستان Welcome to Armenia

استان های ارمنستان
کشور ارمنستان ازیازده استان تشکیل شده است، استان به زبان ارمنی "مرز" می باشد و برخی می گویند که این کلمه از پارسی میانه  در زبان ارمنی وام گرفته شده است.از این 11 مرز 10تای آنها استان هستند، ایروان هم به تنهایی یک مرز به حساب می آید. 
استان های ارمنستان
استان های ارمنستان

۱. آراگاتسوتن

منطقه آراگاسوتن کوه زیبای آراگاس و کوهپایه خوش منظره آن را در بر گرفته است. کوه آراگاس، چهار قله اش، بلندترین کوه ارمنستان است. حاشیه های این کوه با کلیساهای دیوار نگاری شده قدیمی در ماستارا، تالین، آروچ وهمچنین قلعه های با شکوه ودژهای تاسخیرناپذیر وبرخی مراکز علمی مشهور بسیار، چشم نواز شده است.
استان های ارمنستان ۲. آرارات
چشم انداز شگفت انگیز کوه آرارات، ارتفاع دست نیافتنی و ژرفای عمیقش تاثیر بسیار زیادی بر ارامنه داشته است وجزئی از مراسم واسطوره شناسی این کشور شده است. این منطقه سرشار از بناهای معماری تاریخی شگفت انگیز وخرابه های باستان شناسی است. منطقه حفاظت شده خسرو در قسمت شرقی این ناحیه و در حوزه رودخانه های آزاد و وِدی قرار دارد.


استان های ارمنستان

۳. آرماویر

دشت آرماویر در میان چهار قله کوه آراگاس وآرارات قرار دارد. از آن می شود به عنوان یک باغستان عظیم ارمنی یاد کرد. در حدود تقریبا بیست دقیقه رانندگی از ایروان ، مرکز مذهبی ارمنستان یعنی اجمیاسین مقدس وکلیسای مادر قدیمی ترین قوم مسیحی درجهان، قرار دارند.

استان های ارمنستان

۴. گغارکونیک 
گقارکونیک در شرق ارمنستان ودر کوه آژداهاک در دره مارسیک ودر ارتفاع ۳۵۹۸ متری قرار دارد. بسیاری از نیاکان ساکنین منطقه گاوار درس۱۸۳۰ از شهر بایازت واقع در ارمنستان غربی به این ناحیه آمدند و در منطقه تاریخی گاواراوان دهکده ای بنا کردند، که بایازت جدید نام گرفت.

استان های ارمنستان

۵. کوتایک
استان کوتایک درقسمت شمالی ایروان واقع است که مرکز اداری آن در هرازدان قرار دارد. یک سوم این استان پر از جنگل است. رودخانۀ هرازدان نیز در این منطقه خیلی معروف است.

استان های ارمنستان ۶ .لوری
لوری (در قدیم به نام گوگارک شهرت داشت) شمالی ترین قسمت ارمنستان است، که در آن رشته کوههای با شکوه قفقاز با ماز رودخانه هایی که از میان جنگل می گذرند برخورد می کنند. آب وهوای این منطقه معتدل وتا حدودی شرجی است، زیرا کوههای پامپاک لوری این ناحیه را از هجوم هوای سرد از سمت شمال حفاظت می کنند. صومعه های ساناهین، هاقپات وکوبِر و همچنین کلیسای اُزون در این منطقه قرار دارند.
استان های ارمنستان ۷. شیراک
استان شیراک در قسمت شمال غربی ارمنستان قرار دارد. شهر گیومری، که از نظر تعداد جمعیت شهر دوم ارمنستان محسوب می شود در این استان قرار دارد. آب وهوای شیراک بسیار شدید است. ارتفاع بلندی دارد وبه همین دلیل زمستان آن طولانی است. واما در فصلهای گرم ، چشم انداز قله های همیشه پوشیده از برف، مناظر باورنکردنی زیبائی از چمنزارها وگلها به چشم می خورد.
استان های ارمنستان ۷. سیونیک 
استان سیونیک که به زانگزور معروف است، بزرگترین استان ارمنستان است (با مساحت ۴۵۰۶ کیلومتر مربع). آن شامل شهرهای قاپان، گریس، سیسیان ومقری (شهر مرزی در جوار ایران) است.
استان های ارمنستان ۹.تاووش
مرکز استان تاووش شهر ایجوان است. نام پیشین این شهر کاروانسرا بود که نامی است پارسی. ایجِوان هم واژه‌ای ارمنی به همان معنی کاروانسرا و ترجمه آن است.
همه سامانی که بخشی از این استان است در روزگاران پیشین بخشی از استان اتونی (اوتیک) پادشاهی اورارتو بود. استان اتونی در سده نهم پیش از زایش مسیح تشکیل شده بود.منطقه معروف دلیجان که در این استان قرار دارد در روزگاران گذشته نخچیرگاه پادشاهان بود و مناطقی از این استان بعدها بخشی از استان گوگارک بشمار آمدند. استان تاووش سازه‌های باستانی نام آوری ندارد.
۱۰. وایوتس زور
وایوس زور مجموعه چشمگیری از دریاچه های کوچک ، گردنه های باریک ، تاکستان های سرسبز ، شیب های ناهموار، چراگاه های روستاو رودخانه های خروشان است. با گذر رودخانه های یقگیا و آرپا از این منطقه، وایوس زور مکانی مناسب برای صید قزل آلا، تورهای طبیعی، تاریخی وشکار کردن است
استان های ارمنستان ۱۱. ایروان
پایتخت ارمنستان شهر ایروان است که بیش از یک سوم کل جمعیت کشور را تشکیل می دهد. 
از دیگر شهر های مهم ارمنستان شهر گیومری (لنیناکان)، آبویان، آخوریان، آنادزور (کیروواکان)، آماسیا، مارالیک، آپاران، تساخکاهوویت، آرتاشات آشتاراک، اجمیادزین، قاپان، گوریس، گوگارک، اوکتمبریان، هرازدان، ایجوان، مارتونی، ماسیس، الاوردی، وادنیس و کامو را می توان نام برد.

 

با خیال راحت با ما سفر کنید.

رگارد تراول- آؤانس مسافراتی ارمنستان شرکت خدمات مسافرتی رگارد تراول پیشنهاد می کند مسافرت به ارمنستان با 1- کمترین هزینه 2 – بهترین کیفیت 3 – خدمات بالاتر

ازویژگیهای ما: پرسنل مجرب و متخصص رگارد تراول همواره جهت ارائه مشاوره به مسافران  و برگزاری هرچه بهتر سفر شما آماده اند.  شرکت ما با حذف ارتباطات واسطه و تعامل مستقیم با هتل ها و شرکت های هواپیمائی این امکان را بوجود آورده که مسافران با صرف کمترین هزینه از خدمات و سرویس های این شرکت بهره مند گردند.

ما با به خدمت گرفتن از کارگزاران و راهنمایان محلی مجربمان مسافرین عزیز خود را در طول سفر تنها نخواهیم گذاشت و همواره همراه آنها خواهیم بود.

ما ۲۴ ساعت در خدمت شما هستیم (فروش تور و هتل،  ترانسفر فرودگاهی، راهنمای فارسی زبان)

© 2008-2017. "Regard Travel" belongs to "Regard Group" LLC. All Rights Reserved. Developed by Intermedia Inc. Powered by Betanet LLC.
(تور ارمنستان) تندیس کنونی مام ارمنستان، به‌جای تندیس ژوزف استالین در این پارک نشسته‌است. مجسمه استالین یادمان پیروزی در جنگ بزرگ میهنی شوروی بود.( هتل های ارمنستان) تندیس استالین در سال ۱۹۶۷ برداشته شد (که دو کارگر نیز در جریان آن کشته شدند) و مجسمه مام ارمنستان که توسط آرا هاروتیونیان طراحی شده جای آن را گرفت.( تور ارمنستان)
در ترجمه ارمنى كتاب مقدس ، اصطلاح زاديك زياد بكار رفته و از آن پس تاكنون ميان ارمنيان رواج يافته و همواره جشن و سرور شادمانى از آن آزاده شده است. مورد ديگرى كه ذكر آن حائز اهميت ميباشد آنست كه از اصطلاحات باستانى ؛ تنها زاديك است كه در كتاب مقدس بارها آمده و از اصطلاحات ديگر مانند وارداوار ، زاغگازارد و غيره در كتاب مقدس هيچگونه يادى نشده است. وقتى آداب و رسوم توده مردم مطالعه قرار مى گيرد ، مى بينيم كه عوام هنگام بعضى از اعياد ، از خانه هاى خود بيرون آمده و دسته دسته بدشت و صحرا ميرفتند و مراسم خاصى را در هواى آزاد و در ميان طبيعت برگزار ميكردند. البته بيشتر اين رسوم مقارن با فصل بهار و تجديد حيات طبيعت بود و زاديك نيز يكى از همان اعياد بشمار ميرفته است. (تفریح در ارمنستان )