ارمنستان، ایروان، مسکوویان  ٣٣
info@RegardTravel.com
00374-10-53-00-11
00374-94-53-00-71بهترین تورها در کانال ما

Ture Armanestan Telegram

همکاران و مسافران گرامی، به کانال تلگرام  رسمی ما یپوندید و بهترین پیشنهادات و آفرهای ویژه را به صورت آنی دریافت نمایید. ما همیشه در خدمات شما هستیم و خوشحال می شویم در ارمنستان شما را ببینیم.

Join us in Facebook

خدمات رایگان رگارد تراول


در صورت استفاده از خدمات ما ،سیم کارت با شارژ (۱ ساعت تماس به خط های داخلی ارمنستان)، نقشه شهر ایروان و کارت های تخقیف مغازه ها به عنوان هدیه به شما تقدیم خواهد شد .
رگارد تراول کارگزار شما در ارمنستان Welcome to Armenia

تاریخ گرجستان

در میانه قرن هشتم قبل از میلاد، دیائوخی در نتیجه تجاوز اورارتو نابود شد. غلبه قولها و مخالفت آنها با دیائوخی نیز در این امر سهیم بود. قبایل باستانی گرجی و اتحادیه قبایل با ملل گوناگون شرق: هیتی‌ها، میتانی‌ها، اورارتوها و ...، روابط فرهنگی داشتند. آنها روابط خوب همسایگی با ارامنه و قبایل قفقاز شمالی را ذکر کرده‌اند. در قرنهای هفتم و هشتم پیش از میلاد، کارتها، مگرلها، چانها و اسوانها در میان قبایل گرجی آشکار می‌شوند که هر یک دارای زبان، قلمرو و عادات مخصوص به خود بودند بعدها این قبایل متحد شده و در نتیجه تحکیم خودشان در قرنهای ۶ تا ۴ پیش از میلاد، دو ایالت کنفدراسیون در گرجستان شرقی و غربی شکل می‌گیرد.

در قرن ششم پیش از میلاد، در دره اگریسی در گرجستان غربی، دولتی به ظهور می‌رسد که یونانیان باستان از آن به عنوان «سرزمین کولخی» نام می‌برند و در باره آن اطلاعات ارزشمندی به یادگار مانده‌است. در پایان قرن هفتم پیش ازمیلاد پادشاهی ماد قدرت را در جنوب غربی گرجستان بدست می‌گیرد:در اواسط قرن ششم، دولت هخامنشیان جایگزین آنان می‌شوند که بعدها مردم گرجستان را مقهور خویش می‌سازند: تیبارها، موسینیکها، ماکرون‌ها، موسخی‌ها و مارها در محدوده ساتراپ نوزده واقع شده بودند و به پارسها، خراج سالانه می‌پرداختند. کولخی‌ها که در سمت شمال زندگی میکرند تعهد کرده بودند که هر پنج سال یک بار صد دختر و صد پسر به عنوان هدیه به ایران تحویل دهند.در اواخر قرن شش پیش از میلاد پادشاهی کولخیس (اکنون به عنوان پادشاهی اگریسی اشاره داده می‌شود) سکه نقره خود را که در منابع به عنوان سکه سفید کولخی شناخته می‌شود، ضرب کرد. این سکه‌ها نه تنها در سواحل دریای سیاه، بلکه همچنین در پادشاهی کارتلی و در طول مرزهای آن نیز رواج داشت. اقتصاد پیشرفته و شرایط مطلوب جغرافیایی و طبیعی کولخیس یونانیان را جذب کرد، آنها سواحل دریای شمال را مستعمره خود کردند و استقرارگاه‌هایی به وجود آوردند: فازیس ( در مجاورت پوتی امروز)، گینوس (اوچامچیره)، دیوس کوریاس (سوخومی)، آناکوپیا (آخالی آتونی) و پیتیوس ( بیچوینتا). اعمال نفوذ امپراتوری وسیع هخامنشی به کولخیس با تجارت پیشرفته و متعاقباً ارتباط اقتصادی و تجاری با دیگر مناطق (آسیای صغیر، سوریه، مصر، سواحل شمالی دریای سیاه) به طریق گوناگون، پیشرفت و توسعه اقتصادی ـ اجتماعی منطقه را تسریع کرد.

بر طبق سنن باستانی گرجی زمان تشکیل پادشاهی به پایان قرن چهارم پیش از میلاد و به نام «پارناواز شاه» نسبت داده می‌شود که متجاوزان را از گرجستان اخراج کرده و بر کشور آزاد شده حکومت می‌کرد. «مسختی‌ها» که نگاهدارنده و انتقال دهنده سنتهای فرهنگی و مذهبی به ارث رسیده از هیتی‌ها و دیگر ملل آسیای صغیر بودند نقش فعالی در ایجاد پادشاهی داشتند. در زمان فرمانروایی پارناواز اول، آرمازیس ـ تسیخه ارگ پایتخت و بتی که خدای آرمازی را نمایش می‌داد برافراشته شد. بر اساس کارتلی تسخوروا(تاریخ گرجستان) پارناواز اول خط گرجی را به وجود آورد. دولتهای باستانی گرجی پیوندهای سیاسی و اقتصادی با ایران هخامنشی، سلوکی‌ها، پنتوس و ... داشتند. از این رو در قرن ۶-۴ پیش از میلاد پادشاهی کارتلی و کولخیس نقش مهمی را در زندگی سیاسی و اقتصادی دنیای باستان بازی کرده‌اند.

در دوره کلاسیک گرجستان قدرت گرفت، کشاورزی و صنایع دستی آن توسعه یافت و شهرهای چندی ساخته شد. تحت رهبری پارناواز اول و جانشین او سائورماگ، پادشاهی کارتلی نه تنها شامل گرجستان شرقی بود بلکه نواحی اطراف را نیز در بر می‌گرفت. این پادشاهی در قسمتی از گرجستان غربی ترکیب و تشکیل واحد اداری کارتلی (ایبریا) می‌داد. این اقدام ارتباط نزدیک بین گرجیها و راه سریع اتحاداین قبایل با همان ریشه‌های قومی و تشکیل ملت واحد گرجی را زمینه سازی کرد.

در آغاز نیمه اول قرن دوم میلادی، پادشاهی کارتلی، به ویژه تحت فرمانروایی، پارسمان دوم (به معنی پارسی باستانی، دارنده روح پارسی) هنوز در حال قوی شدن بود پارسمان به طور آشکارا با روم مخالفت می‌کرد در سال ۱۲۳ او آلانها را فرا خوانده آنها را بر ضد خراج گذار رومیها و پارتها (آلبانیها، ماد، ارمنستان، کاپادوکیه) هدایت کرد. امپراتورهاردیان در جستجوی بهبود روابط با کارتلی بود ولی پارسمان مسالحه را رد کرد اما در زمان جانشینان هاردیان امپراتور آنتونیوس پیوس روابط بین روم و کارتلی را بهبود بخشید. شاه پارسمان دوم همراه با ملتزمین بسیار وارد روم شده استقبال پرشکوهی از او به عمل آمد گرجیها حق ارائه قربانی را در کاپیتول به دست آوردند بر طبق نوشته دیوکاسیوس مجسمه از شاه پارسمان در روم نصب شده امپراتور کارتلی را در مرزهای گسترده کنونی خود به رسمیت شناخت.

مسحیت ادبیات کهن گرجی را نابود کرد و شروع به ایجاد ادبیات مربوط به خود کرد که اغلب شامل آثار ترجمه شده بود. قدیمی‌ترین کتابها و سپس انجیلها و «وصیت نامه‌های قدیمی» از منشع یونانی و سریانی ترجمه شده‌اند. به زودی کارهای اصلی اغلب تاریخ انبیاء و قدیسین ظاهر شدند. « شهادت شوشانیک» گرجی قدیمی، در قرن پنجم نوشته شده‌است چنین کار دیگری از نویسنده‌ای گمنام تحت عنوان «شهادت استات متسختی» از قرن ششم به ما رسیده‌است. آثار معماری کلیسایی و نیز تعدادی ساختمان غیر مذهبی (برای مثال قلعه اوجارما) تا امروز پا بر جا مانده‌است.

 

با خیال راحت با ما سفر کنید.

رگارد تراول- آؤانس مسافراتی ارمنستان شرکت خدمات مسافرتی رگارد تراول پیشنهاد می کند مسافرت به ارمنستان با 1- کمترین هزینه 2 – بهترین کیفیت 3 – خدمات بالاتر

ازویژگیهای ما: پرسنل مجرب و متخصص رگارد تراول همواره جهت ارائه مشاوره به مسافران  و برگزاری هرچه بهتر سفر شما آماده اند.  شرکت ما با حذف ارتباطات واسطه و تعامل مستقیم با هتل ها و شرکت های هواپیمائی این امکان را بوجود آورده که مسافران با صرف کمترین هزینه از خدمات و سرویس های این شرکت بهره مند گردند.

ما با به خدمت گرفتن از کارگزاران و راهنمایان محلی مجربمان مسافرین عزیز خود را در طول سفر تنها نخواهیم گذاشت و همواره همراه آنها خواهیم بود.

ما ۲۴ ساعت در خدمت شما هستیم (فروش تور و هتل،  ترانسفر فرودگاهی، راهنمای فارسی زبان)

© 2008-2017. "Regard Travel" belongs to "Regard Group" LLC. All Rights Reserved. Developed by Intermedia Inc. Powered by Betanet LLC.
البته ما با توجه به رزرو زیاد آپارتمان اکثرا از صاحب خونه ها تخفیف خوبی می گیریم که نمودش هم در قیمت های کمتر ما است درخصوص هتل هم که قیمت ها کاملا معلوم وطبق نرخ نامه هتل می باشد برای دیدن آپارتمانها و( اجاره آپارتمان در ارمنستان ) ادامه (هتل در ارمنستان) مطلب را نیز ببینید خوب صادقانه بگم نه ما و نه هیچ شرکت ایرانی در ارمنستان آپارتمان از خودش ندارد بلکه این مردم ارمنی هستند که ایام توریستی خانه شان را در اختیار مسافرین می گذارندو و همه شرکت ها نقش واسطه را دارند از لحاظ تمیزی آپارتمانهاشون تمیزه چرا که خودشون مردمان با فرهنگی اند یعنی شما تو هر خونه که برید حتما پیانو ودوسه قفسه کتابخانه می بینید البته راه رو ها نه ( سفر به ارمنستان) ,
(تور ارمنستان) –بعد از انجام مقدمات خروج از پل مرزی بین ایران و ارمنستان حرکت (تور ارمنستان) کرده تا وارد خاک ارمنستان شوید در آنجا شما را با یک سالن راهنمایی می کنند. 8 – (تور ارمنستان) در سالن گمرک ارمنستان ابتدا برای صدور ویزا فرمهایی در اختیار شما قرار داده می شودکه کاملا به زبان ارمنی و انگلیسی می باشد (ما این فرمها را قبل از مسافرت به صورت رایگان در (تور ارمنستان) اختیار شما قرار می دهیم .این خدمت می تواند زمان دو تا سه ساعت معطلي در مرز ارمنستان را به 10 دقیقه کاهش دهد) توجه : عموما در هنگام ورود به کشور ارمنستان ، (تور ارمنستان) افراد ناشناس و بعضا ایرانی با عناوین مختلف از جمله مترجم ، راهنما ، راننده و بعضا با نام و عنوان شرکت آرام تور به شما مراجعه نموده و پیشنهاد مساعدت ازجمله اجاره آپارتمان با قیمت پایین و ... ب